Praca Za Granicą | Rejestracja | Zaloguj | Dodaj ogłoszenie | Mój profil

  Wyszukiwarka zaawansowana                Pomoc                Pożyczka dla pracujących za granicą

Podziel się ze znajomymi na Facebooku
Praca Za Granicą » Niemcy - Dam pracę » Ogłoszenie nr 922140

Praca dla opiekunki osób starszych

Oferta pracy w Niemczech

RODZAJ:
1. Nowe- Helmut i Ingeborg
2. Termin zlecenia od 01.06-05.06.2020 do:
3. Miejscowość: 26203 Wardenburg
Osoba podopieczna: Helmut
1.Wzrost: 48
2.Waga : 164
3.Wiek: ur . 1930
Osoba podopieczna: Ingeborg
1.Wzrost: 165
2.Waga : 79
3.Wiek: ur . 1935

Opis Podopiecznej/go:
Helmut Wittig ma 90 lat i porusza się na wózku, przy transferze jest w stanie zrobić dużo sam, by nie obciążać osoby która mu w tym pomaga, Senior w ciągu dnia nie ma inkontynencji, zgłasza swoje potrzeby, nocami zakłada pamers i opiekunka nie musi wstawać. Rano trzeba przeprowadzić odpowiednią higienę i zmienić pampersa.
Seniroka ma 84 lata i jest jeszcze bardzo samodzielna, cierpi na chorobę Alzheimera, objawia się „zapominalstwem”, nie ma jeszcze innych objawów.
W domu jest w stanie jeszcze wszystko zrobić, ale potrzeba kogoś, kto będzie miał na wszystko oko.
Seniorzy są sypmatyczni i przyjecielscy, mieszkają w miejscowości niedaleko Oldenburga. Teraz wspierają ich dzieci. Rodzina chce by opiekunka była z Polski, bo synowa seniorów jest Polką. Opiekunka musi mieć jednka komunikatywny język, bo mogła sama porozumieć się z seniorami. Seniorzy są rozmowni i umysłowo nie mają zaburzeń.
Schorzenia:,
Helmut: osteoporoza, po zawale, zaburzenia rytmu serca, osłabienie starcze, inkontynencja(w nocy) artroza, miał 21 lat temu operację usunięcia żołądka – musi być kontrolowana ilość spożywanych płynów i trzeba to zapisywać dla kontorli lekarskich.
Ingeborg: Alzheimer
Pielęgniarka: tak, rozkłada leki.
Czynności wykonywane przez podopiecznego: Helmut
a) poruszanie się – na wózku, przy transferze trzeba podać rękę i pomóc się przesiąść. Pomaga.
b) toaleta – z pomocą
c) higiena osobista/ mycie – z pomocą
d) ubieranie- z pomocą
e) Jedzenie – samodzielnie, trzeba przygotować

Czynności wykonywane przez podopiecznego: Ingeborg
a) poruszanie się – samodzielnie
b) toaleta – samodzielnie
c) higiena osobista/ mycie – samodzielnie
d) ubieranie- samodzielnie
e) Jedzenie. –samodzilenie

Wstawanie w nocy : Senior- czasem może się zdarzyć do toalety, ale nie każdej nocy.
Zakres obowiązków:
a) prowadzenie gospodarstwa domowego (zakupy, sprzątanie, gotowanie, prasowanie, pranie)
b) opieka nas osoba podopieczna (higiena, dbanie o dobre samopoczucie, pomoc w codziennych czynnościach życiowych)
Warunki domowe: dom w miejscowości gminnej, ogród, taras, do sklpeu 15 min rowerem, zakupy można zrobić z rodziną.
Warunki dla Opiekunki: pokój, własna łazienka, Internet, TV, czas wolny 3 godz dziennie, seniorzy zostają sami, +2 razy po pół dnia lub jeden cały dzień – trzeba omówc z rodziną na miejscu.
Wymagania:
1. znajomość j. niemieckiego: kom/ gut, palenie tylko na zewnątrz
2. doświadczenie w opiece, doświadczenie z wymienionymi chorobami : doświadczona
3. gotowość do pracy w okresie:
4. Warunki zatrudnienia:Umowa zlecenie

Stawka 1500€
tel. 574 701 864

Informacja z serwisu