Praca Za Granicą | Rejestracja | Zaloguj | Dodaj ogłoszenie | Mój profil

  Wyszukiwarka zaawansowana                Pomoc                Pożyczka dla pracujących za granicą

Podziel się ze znajomymi na Facebooku
Praca Za Granicą » Niemcy - Dam pracę » Ogłoszenie nr 921967

Praca dla opiekunki osób starszych

Oferta pracy w Niemczech

RODZAJ:
1. Fent Joahim
2. Miejscowość: 53757 Sankt Augustin
Osoba podopieczna:
1.Wzrost: 180
2.Waga : 63
3.Wiek: ur . 1931

Opis Podopiecznej/go: Pan Joahim ma 87 lat i jest bardzo przyjecielskim seniorem – zartobliwy i szarmancki.
Ma pozytywne nastawienie i jest po operacji serca i krwotoku do mózgo, dlatego jesgo mobilność jest ograniczona. Umysłowo jest bez zaburzeń. Chciałby opikeunknkę, która pomoże mu w codzienności i będzie obok.
Przy transferze trzeba podać mu rękę, jak wstanie, przytrzymać… nie trzeba go dźwigać. Idzie sam, potrzeba tylko asekuracji, w razie jak zakręci mu się w głowie.
1 raz w tygodniu przychodzi pani do sprzątania- 4 godziny sprząta. W tym czasie opikeunka może mieć wolne, normalnie na 2 godz senior może zostać sam, na dłuższe przerwy zastąpi pani od sprzątania lub Pflegedienst
Seniora trzeba pilnować, by codziennie się kąpał i trzeba też pilnować zakupów, gdyż senior nie zawsze dostrzega wszystkie potrzeby. Wszystko będzie jasno ustalone z seniorem – kwota na zakupy itp.

Schorzenia: zaburzenia rytmu serca, osłabienie starcze, rak prostaty- łagodny nowotwór, po operacji na zastawki sercowe .

Pielęgniarka: do leków
Czynności wykonywane przez podopiecznego:
a) poruszanie się -z balkonikiem, przy przesiadaniu czasem potrzeba podac rękę seniorowi.
b) toaleta –samodzielnie
c) higiena osobista/ mycie – samodzielnie
d) ubieranie-samodzielnie
e) Jedzenie. – samodzielnie
Z reguły senior jest w większości samodzielny, jak ma słabszy dzień, trzeba czasem pomóc, z racji wieku.

Wstawanie w nocy : nie ma
Zakres obowiązków:
a) prowadzenie gospodarstwa domowego (zakupy, sprzątanie, gotowanie, prasowanie, pranie)
b) opieka nas osoba podopieczna (higiena, dbanie o dobre samopoczucie, pomoc w codziennych czynnościach życiowych)
Warunki domowe: dom w mieście, do sklepu 5 min pieszo, niedaleko centrum.

Warunki dla Opiekunki: pokój, osobna toaleta, internet, tv. Czas wolny 2-3 godz dziennie- senior może zostać sam, dodatkowo 2 razy po pół dnia- z seniorem jest pomoc domowa lub pflegedienst.
Wymagania:
1. znajomość j. niemieckiego: kom/gut,
2. doświadczenie w opiece, doświadczenie z wymienionymi chorobami : doświadczona
3. gotowość do pracy w okresie:
4. Warunki zatrudnienia:Umowa zlecenie

Stawka 1400€
tel. 574 701 864

Informacja z serwisu