Strona główna   |   Rejestracja   |   Zaloguj   |   Dodaj ogłoszenie   |   Mój profil

  Zaawansowane wyszukiwanie   Pomoc

 Subskrybuj kategorię Niemcy - Dam pracę

Praca w opiece od 16.07

Oferta pracy w Niemczech

Rozpoczęcie: 16.07.2018
Miejscowość: 90431 Nürnberg
Osoba podopieczna: mężczyzna
Wzrost 170 cm
Waga 75 kg
Wiek 83 lata
Opis osób podopiecznych:
Pan w wieku 83 lat, mieszkający z żoną.
Żona: poniedziałki i w piątki chodzi na zastrzyki witaminowe. Ogólnie jest samodzielna.
Pan ma kłopoty ze słuchem, ale jeszcze nie nosi aparatu słuchowego; demencją; Alzheimeir; ma cukrzycę, lecz leki podawane są dwa razy dziennie przez Pielęgniarkę. Wykryto guz nowotworowy w głowie, ale na dany moment nie ma regresji. Zakładane są pampersy.
Pan ma ograniczony ruch ramienia, mimo wszystko porusza się samodzielnie. Chętnie bierze udział w zakupach. Bierze prysznic samodzielnie, lecz stale trzeba mu o tym przypominać, przy kąpieli potrzebuje jedynie pomocy w myciu głowy (co 2 dzień myć nad wanną), lub pomocy w pielęgnacji paznokci. Jest osobą sprawną, nie trzeba mu pomagać w ubieraniu ani jedzeniu. Jest uparty, stale szuka kluczy twierdząc, że mu je skradziono.
Dziadek pomaga opiekunce w codziennych czynnościach (np. wkłada naczynia do zmywarki).
Trzeba kontrolować i przypominać, żeby wykonywał codzienne czynności.
Przerwa po obiedzie 2 h, dodatkowo raz w tygodniu w czwartki dziadek idzie do przedszkola i wtedy opiekunka ma dzień wolny do 16-17, nie gotuje tego dnia obiadu. Koniec dnia o 18.30-19
Staruszek z poczuciem humoru 
Schorzenia: niedosłyszy, Alzheimer, podwyższone ciśnienie, cukrzyca, nowotwór głowy,
Pielęgniarka: tak, dwa razy dziennie (podawanie insuliny)
Czynności wykonywane przez podopieczną:
- poruszanie się – samodzielne,
- toaleta - samodzielnie, rzadko zakładane są pampersy,
- higiena osobista/ mycie- samodzielne, pomoc tylko przy umyciu głowy,
- ubieranie- samodzielnie,
- jedzenie- samodzielnie.
Wstawanie w nocy: nie
Zakres obowiązków:
- gotowanie,
- pranie, prasowanie,
- sprzątanie (mycie okien),
- zakupy (podopieczny chętnie towarzyszy) 150 € / tyg,
Warunki domowe: domek jednorodzinny z ogrodem, 200m2, w mieście (3piętra),
Warunki dla Opiekunki:
- pokój słoneczny z balkonem,
- Internet,
- oddzielna łazienka na 2 piętrze z ubikacją i wanną,
Wymagania:
- Pan lub Pani,
- dobra znajomość j. niemieckiego
- doświadczenie w opiece i opisanej sytuacji podopiecznej
- gotowość do pracy 2 miesiące
Warunki zatrudnienia:
Umowa zlecenie
1200
Kontakt : opieka@probetreuung.eu
lub 519 088 413

Ogłoszenie nr 757971

Kategoria:
Niemcy - Dam pracę
Data dodania:
2018-07-12 17:30:34
Ilość wyświetleń:
45
Stawka za godzinę:
1500.00

Dane kontaktowe
Ogłoszeniodawca: Probetreuung2017
Państwo: Polska
Województwo: Warmińsko-mazurskie
Miasto: Olsztyn
Nr telefonu: 519088413
Nr telefonu: 506138582

Dodatkowe dane kontaktowe:

E-mail: wojciech.knuth@probetreuung.eu